Konkurs zakończony

Możemy oficjalnie poinformować o zakończeniu Konkursu oraz wskazać zwycięski Dom Dziecka, ale i tak chyba wszyscy znają wyniki ponieważ aktualny ranking był cały czas dostępny.

Decyzją internautów, w Konkursie organizowanym przez Firmę Dekowizja.pl zwyciężył Dom Dziecka Rodzinny Dom Dziecka im.Jacka i Piotra Michalskich ilością 1702 głosów. Gratulujemy.
Wszystkim placówkom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, dziękujemy również sympatykom za wspieranie Domów Dziecka. Naszą uwagę zwróciła bardzo duża ilość odwiedzin i głosów internautów z różnych krajów, niekiedy bardzo odległych. Świadczy to o silnej więzi wychowanków z placówkami.

= = = = = = = = = = = = = = =

Aby zminimalizować ryzyko nieuprawnionego wpływania na wyniki głosowania, wprowadziliśmy kilka zabezpieczeń. Mieliśmy bowiem przypadki (inny konkurs), że jedna osoba założyła w ciągu kilku dni aż 57 kont z tego samego komputera 😉

Analizując ilości oddanych głosów oraz zakładanych kont mamy wrażenie, że część osób aby ponownie w następnym dniu zagłosować na wybrany Dom Dziecka zakłada nowe konto. Nie ma takiej potrzeby, z jednego konta można głosować codziennie na wybrany Dom Dziecka, co 24 godziny. Obecnie w systemie jest więcej kont niż oddanych głosów, a powinno być odwrotnie.

1. Porównując ilości odsłon z ilością głosów mamy wrażenie, że część osób myli głosowanie z odsłonami. Aby oddać głos, należy przewinąć wpis wybranego Domu Dziecka na koniec i tam nacisnąć przycisk „Głosuj”. Odświeżanie strony nie powoduje oddania głosu 😉

2. Głosować mogą tylko zarejestrowane/zalogowane osoby.

3. Z jednego konta można oddać tylko jeden głos dziennie na wybrany Dom Dziecka. Jeden głos dziennie, oznacza, że od oddania głosu poprzedniego dnia musi upłynąć 24 godziny.

4. Uwaga, z jednego numeru ip również można oddać tylko jeden głos dziennie na wybrany Dom Dziecka. Jeżeli posiadacie Państwo kilka komputerów, ale podpiętych do jednej sieci to niestety można oddać tylko jeden głos. Dotyczy to również smartfonów jeżeli korzystają z internetu poprzez WiFi i lokalną sieć. Aby zagłosować ze smartfona, najlepiej zrobić to korzystając z sieci operatora, np. LTE.

5. Podczas rejestracji system wymaga podania numeru telefonu, dla osób głosujących to nie ma żadnego znaczenia, można wpisać tam dowolny numer 😉
Ten numer miał znaczenie dla weryfikacji tylko gdy rejestrowały się Domy Dziecka.

6. Może warto poprosić lokalne społeczności o pomoc w głosowaniu, są regionalne portale, można poprosić administratora o zamieszczenie prośby z podaniem adresu Domu Dziecka.

= = = = = Wstępne podsumowanie Konkursu = = = = = = =

Po pierwszych dniach trwania Konkursu, możemy przekazać kilka uwag:

1. Odnotowaliśmy bardzo duży zasięg geograficzny, głosują osoby z kilkudziesięciu krajów, nawet Australii.

2. W rankingu prowadzą Domy dziecka które otrzymały poparcie lokalnych społeczności, małych portali, serwisów społecznościowych, regionalnych rozgłośni radiowych.

3. Bardzo dużo „wejść” na serwis odnotowujemy z mediów społecznościowych i właśnie serwisów regionalnych.

4. Część osób oddaje głos na wybrany Dom Dziecka codziennie i są to osoby często przebywające poza granicami. To się nazywa lojalność i sentyment 😉

5. Na prośbę jednego z Domów Dziecka motywowanego ochroną danych osobowych, wycofaliśmy ten Dom Dziecka z udziału w Konkursie.

6. Głosują osoby z 31 krajów, nawet tak odległych jak: Tajlandia, Australia, Brazylia, Izrael, Nowa Zelandia, Australia, Filipiny. Oczywiście dominują głosujący z Polski, Wielkiej Brytanii, Niemiec oraz pozostałych krajów EU. Stosunkowo dużo osób głosujących mamy z USA.