Mieszkanie Usamodzielnienia przy ul. Plac Chełmiński 7 (wchodzące w skłąd Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych)MU przy ul. Plac Chełmiński 7 działa od 03.02.2014r.

Mieszkanie Usamodzielnienia jest aktualnie najefektywniejszą i najskuteczniejszą formą usamodzielnienia wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych. Realizuje zadania przewidziane dla placówki opiekuńczo-wychowawczej typu socjalizacyjnego.

W mieszkaniu, który jest namiastką domu w sposób naturalny powstają warunki do rozwiązywania problemów życia codziennego oraz integrowania się podopiecznych ze środowiskiem lokalnym, w tym społecznością sąsiedzką. Dzięki temu warunki życia wychowanków zyskują domowy charakter. Pobyt w mieszkaniu umożliwia łatwiejsze przygotowanie do samodzielnego życia po opuszczeniu placówki.

Drodzy Internauci!
Prosimy o zapoznanie się z naszą twórczością i zachęcamy do głosowania.

Ten artykuł bierze udział w konkursie.
14
Głosuj
Dziękujemy za oddanie głosu.
Tylko zalogowani użytkownicy mogą głosować.
  • : Plac Chełmiński 7, 85-237 Bydgoszcz

Zostaw komentarz

Dyskutując, szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli nie zgadzamy się z nimi. Za wulgaryzmy i linki w komentarzach traci się konto. Prosimy uważnie redagować wpisy, po ich zapisaniu nie ma możliwości edycji.
Komentarze nowych Użytkowników są przez jakiś czas akceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*