Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza nr 1 przy Centrum Administracyjnym Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Kościerzynie

Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza nr 1 działa przy Centrum Administracyjnym Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Kościerzynie. Zajmujemy samodzielne mieszkanie w wielorodzinnym budynku. Obecnie mieszka w nim 14 podopiecznych: 11 chłopców i 3 dziewczynki, w wieku 14-18 lat. uczymy się w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych o różnym profilu. W chwili obecnej większość z nas zdobywa wykształcenie w szkołach zawodowych.

W wolnych chwilach realizujemy swoje marzenia  i pogłębiamy zainteresowania.W swoim zespole mamy kucharzy, sportowców,  plastyków, tancerzy i piosenkarzy. Niektórzy korzystają z pomocy sponsorów (zajęcia bokserskie), inni z oferty miasta (klub piłki nożnej) żeby realizować swoje sportowe zainteresowania. Wszyscy chętnie korzystamy z oferty zajęć w placówce, a także propozycji Stowarzyszenia, które od lat wspiera nas w finansowaniu wypoczynku i rozwoju. Naszym ulubionym zajęciem jest gotowanie, co chętnie wykorzystujemy przygotowując samodzielnie różne uroczystości.
Uczymy się samodzielnie funkcjonować gotując, sprzątając, robiąc zakupy, bo sami troszczymy się o codzienny byt z pomocą wychowawcy. Ale jesteśmy młodzi, ciekawi świata i gotowi na nowe wyzwania. Przyjemnie było by mieć takie miejsce, np. salę telewizyjną, gdzie oprócz sprzętu RTV byłaby ściana do oglądania i relaksu.

Ten artykuł bierze udział w konkursie.
9
Głosuj
Dziękujemy za oddanie głosu.
Tylko zalogowani użytkownicy mogą głosować.
  • : 83-400 Kościerzyna ul. Krasickiego 4/5

Zostaw komentarz

Dyskutując, szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli nie zgadzamy się z nimi. Za wulgaryzmy i linki w komentarzach traci się konto. Prosimy uważnie redagować wpisy, po ich zapisaniu nie ma możliwości edycji.
Komentarze nowych Użytkowników są przez jakiś czas akceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*